Yhdessä olemme steelers

  

 • Tiedote muokattu 14.9.2020 klo 13:00

  Steelersin naisten ja miesten edustusjoukkueet saavat jatkaa toimintaansa 14.9.2020 alkaen normaalisti. Joukkueiden toiminnasta poissa ovat vielä varotoimenpiteenä ne pelaajat kenellä lähikontakteja toisen seuran joukkueen mahdollisiin korona-altistuneisiin.

   

  Viikonlopun aikana selvinneen Lyseon lukion opiskelijoita koskevan mahdollisen korona-altistumisen seurauksena Steelersin B-juniorijoukkueesta karanteeniin on asetettu yksi pelaaja. Muu joukkue saa jatkaa toimintaansa normaalisti.

   

  Kiitämme Kanta-Hämeen Sairaanhoitopiirin infektiolääkäreitä nopeasta konsultoinista asiassa ja toimintaohjeista koko seuran jäsenten turvallisuuden takaamiseksi.

   

  Tiedotetta muokattu 10.9.2020 klo 20.15

  Steelersin C-tyttöjoukkue sekä A-tyttöjen yhteisjoukkue saa jatkaa toimintaansa normaalisti.

   

  Tiedote 10.9.2020 klo 15.00

  Steelersin seuraavat joukkueet ovat toimintakiellossa maanantaihin 14.9.2020 asti varotoimenpiteenä Hämeenlinnan alueella yli laji rajojen joukkueiden välillä tapahtuneen altistumisvaaran vuoksi.

  Miesten edustus, Naisten edustus, C-tytöt, A-tytöt yhdistelmäjoukkue. Muut joukkueet voivat toimia normaalisti tämän hetken tiedon mukaan.

  Toisen seuran joukkueessa todettu Koronavirustartuntoja, joilla lähikontakteja Steelersin joukkueisiin. Testien tulokset saamme maanantaihin mennessä tietää sekä mahdolliset altistumisketjut tarkentuvat tuolloin. 

  Korostamme, että kyseessä on varotoimenpide eikä tällä hetkellä seuran sisällä ole todettuja koronatartuntoja olemassa. Seuraamme tilannetta ja infoamme asiasta lisää tilanteiden muuttuessa. Haluamme kuitenkin seurana toimia tässä tilanteessa vastuulisesti ja välttää mahdollisia riskejä.

    Takaisin